O BLOGUZapachnidło to blog, który powstał z pasji do perfum. To uczucie jest angażujące, niespożyte i intensywne - stworzyłam więc tę internetową przestrzeń, by móc w niej aktywnie uczestniczyć - dzielić się moimi zapachowymi "wędrówkami". Znajdują się tutaj zarówno recenzje, jak i opisy perfum, oraz luźne teksty związane ze światem zapachów.

Zapachnidło to nie jest strona tylko o pachnidłach. Zapachy, w mojej ocenie, to przede wszystkim środki do rozmów o duszy. Zdanie wypowiedziane niegdyś przez kreatorkę zapachów Ann Gottlieb, mówiące o tym, że "perfumy to rodzaj szminki dla duszy", jest mi bardzo bliskie - perfumy naprawdę stroją. Jednak zapachy to nie snobizm, dla mnie obcowanie z nimi to próba znalezienia balansu w tym przeciążonym świecie. Rozmowy o perfumach to cudowny popis fantazji i lekcja abstrakcji. Do tego potrzeba zmysłowości słowa i sensorycznej czułości. Uważam, że i takie zdolności są potrzebne, przyjemnie jest je rozwijać - to uwrażliwia.

Perfumy to przede wszystkim kreacja - odpowiednia woń znajduje klucz do wybranych fragmentów naszego jestestwa. A my składamy się przecież ze wspomnień, zapisów emocji, wyobrażeń... Przechodzimy więc za pomocą zapachów do innych wymiarów: wracamy do przeszłości, lub po prostu imaginujemy przyszłość. Jednak odczyty zawsze rezonują z nami. Spójrzmy tylko, z jaką łatwością przychodzi nam ta perfumowa podróż wgłąb siebie. Czasem nasz łącznik z zapachem jest widoczny natychmiast - aromat przywołuje konkretny kadr, innym razem ukryty jest głęboko i nie ma do niego łatwego dostępu. Natomiast na poziomie podświadomości czujemy to "właściwe dookreślenie". Rozpylamy zapachową mgłę i wiemy już, że to właśnie tak chcemy siebie wyrazić. Perfumy są jak najwygodniejsze ubranie - dobieramy je tak, by na płaszczyźnie ducha nic nas nie uwierało.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP